Gabinet podologiczny Czas Na Stopy

ul. gen. Augusta Emila Fieldorfa „Nila” 10 lok. 328
03-984 Warszawa

Telefon: +48 501 276 781
E-mail: czasnastopy@gmail.com

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 12:00 – 20:00
Wtorek: 09:00 – 20:00
Środa: 12:00 – 20:00
Czwartek: 09:00 – 20:00
Piątek: 09:00 – 20:00
Sobota: 09:00 – 14:00
Niedziela: NIECZYNNE

Każda historia ma swój początek, tak samo było w przypadku podologii w Polsce. Zanim XYZ, czyli gabinet podologiczny działający w Warszawie nie rozpoczął swojej działalności, trudno było szukać w tym kraju specjalistów na najwyższym poziomie, którzy mogliby konkurować z tymi zza granicy. Jednak wszystko zmieniło się w 2007 roku.

Tylko wysokorozwinięte i nowoczesne gabinety pomogły wykształcić niezbędnych specjalistów. W końcu ukończenie nawet najlepszych studiów nie da takiego doświadczenia, jak praca z prawdziwymi pacjentami i każdego dnia zajmowanie się ich problemami. Właśnie w ten sposób XYZ doprowadziło do tego, że wśród zatrudnionych pracowników wykształcili się wybitni specjaliści na poziomie europejskim, a może nawet światowym.

Tysiące zadowolonych pacjentów odzyskiwało pełną sprawność i pozbywało się swoim problemów, dzięki wizytom, zabiegom, czy wiedzy podologów z Warszawy. Takich miejsc, jak te jest niewiele w tym kraju, a tym bardziej, kiedy weźmie się pod uwagę rzesze zadowolonych pacjentów. Jednym z nich jest pani Ania, która pracując jako kasjerka miała częste i bolesne problemy z odciskami. Wszystko zmieniło się, kiedy wybrała odpowiedni gabinet podologiczny. Warszawa, choć oddalona ponad 200 km od jej domu, okazała się rozwiązać jej problemy. Jak sama mówi:

„Po rozmowie z lekarzem i pokazaniu mu moich odcisków okazało się, że niezbędne będzie ich usunięcie. Sam zabieg nie bolał, a po tym została zapisana mi specjalna maść. Przez to, że odciski były za bardzo rozwinięte musiałam udać się na wizytę kontrolną. Jednak okazało się, że jest OK i po prostu muszę przykładać większą wagę do tego, jakie buty zakładam do pracy. Od tego czasu jest jak ręką odjął. W pewnym momencie, kiedy ból był bardzo denerwujący, myślałam nawet, żeby rzucić prace! Nie skłamię, jak powiem, że warszawski XYZ uratował mi życie.”

Takich osób, jak pani Ania jest znacznie więcej, co świadczy o tym, że społeczność zaczęła zauważać, jak istotną rolę odgrywają gabinety podologiczne oraz pracujący tam specjaliści. Oznacza to, że główne założenie XYZ zostało zrealizowane, a Polacy zyskali lidera w tej dziedzinie.

Choć trzeba przyznać, że nie od razu było tak różowo, przede wszystkim z powodu braku wiedzy wśród znacznej części społeczności. Trzeba było, więc rozpoczynać niemal od całkowitych podstaw. W dodatku Polacy, choć naród pełen osób wykształconych, zaniedbywali problemy ze stopami, licząc, że same znikną lub wystarczy jakaś ziołowa maść. Pozostałe osoby nie wiedziały, że istnieją w ogóle specjaliście tacy, jak podolodzy, dlatego ze swoimi problemami zwracali się do lekarzy rodzinnych, którzy nie posiadali specjalistycznej wiedzy oraz doświadczenia. Wielu z nich dopiero później zostało przekierowanych w odpowiednie miejsca, a inni dalej musieli uczyć się na błędach.

To pokazuje, jak ważną rolę odegrały między innymi warszawskie gabinety podologiczne. Dziś osoby, które mają problemy ze stopami, paznokciami i tym podobne, po prostu zamawiają wizytę u wybranego podologa i pozbywają się swojego problemu jeszcze w początkowej fazie, zamiast narażać się na niebezpieczne zapalenia.