Kobiety zaczynają dbać o swoje stopy, kiedy lato jest na wyciągnięcie ręki i nie chcą wstydzić się na plaży. Z kolei mężczyźni, w znacznej większości, w ogóle nie czują potrzeby, aby dbać o stopy, a już tym bardziej paznokcie. Jednak, kiedy zaczynają pojawiać się problemy związane z tą dziedziną, niezbędne jest skorzystanie z wiedzy i umiejętności specjalistów.

W dzisiejszych czasach w Polsce zabiegami, które polegają na wykonywaniu leczniczego pedicure, zajmują się podolodzy. W końcu jest to problem, który dotyczy typowo stóp, dlatego tego typu specjaliści są najodpowiedniejsi. Wizyta w gabinecie kosmetycznym nie rozwiąże poważnych problemów związanych z paznokciem. Trzeba przyznać, że w Polsce prym w tej dziedzinie wiodą gabinety w Warszawie, z tego też powodu tak wiele osób kieruje się tam, kiedy dostrzegą u siebie tego typu dolegliwość. Ważne, aby wybierać gabinety podologiczne, w których pracują jedynie najlepiej wykwalifikowani specjaliści, którzy zdiagnozują każdy problem, a przy tym szybko i prawidłowo wyleczą go. Inną sprawą jest to, że należy zwrócić uwagę także na to, czy sam gabinet spełnia wymagania sanitarne, aby nie doszło do jakiegoś zakażenia. Trzeba pamiętać o tym w szczególności, kiedy dostrzeże się bardzo tanią ofertę, gdyż może to budzić pewne wątpliwości. W końcu jakość w dzisiejszych czasach zawsze utożsamiana jest z ceną.

Aby odróżnić, który gabinet oferuje najwyższą możliwą jakość, trzeba dokładnie wiedzieć, czego należy oczekiwać. Tak, więc powinno się być świadomym, jak działa pedicure leczniczy. Warszawa, a raczej gabinety, które się tam znajdują oferują zabiegi upiększające stopy, czy też paznokcie. Dodatkowo mają za zadanie poprawić ich kondycję. Tak, więc przychodzą do nich osoby, których dolegliwości rozpoczęły się często od odcisków, wrastających paznokci, czy też problemów z nagniotkami lub modzelami.

Po wybraniu odpowiedniego gabinetu, w tym przypadku najlepiej warszawskiego, należy zapisać się na wizytę zaraz, kiedy wystąpi jakiś problem. Sama wizyta zazwyczaj wygląda schematycznie. Wszystko rozpoczyna się od wywiadu, podczas którego specjalista sprawdza, jak poważna jest dolegliwość. Następnie dokonywany jest zabieg. Składa się on z kilku etapów. Po pierwsze pedicure leczniczy polega na tym, że podolog sprawdza stan paznokcia i całej stopy. W ten sposób z łatwością może on dopasować sposób, dzięki któremu pacjent będzie leczony, aby stał się on najbardziej efektywny. W praktyce decydującym etapem zabiegu jest przede wszystkim piłowanie, a w konsekwencji skrócenie paznokcia. Używa się do tego specjalistycznych pilników, cążek, czy frezarek. Wszystko po to, aby paznokieć nabrał odpowiedniego kształtu. Na samym końcu następuje decydujący moment, w którym zostaje bezboleśnie usunięty i wygładzony zrogowaciały naskórek na stopie lub też usunięcie odcisków. W Warszawie bardzo często dodaje się jeszcze jeden etap, który polega na starannie dobranym preparacie oraz masażu. Dalej już następuje po prostu upiększaniem paznokcia, czy stopy.