Niekiedy płytka paznokcia jest tak zniszczona, że trzeba poddać się rekonstrukcji. Powody bywają różne, ale taki stan może mieć konsekwencje zdrowotne lub po prostu powodować dyskomfort i spadek poczucia pewności siebie. W takiej sytuacji warto skorzystać z porady i pomocy podologa. Specjalista określi, czy terapia jest konieczny i jakie kroki należy podjąć. Ważne jest też to, aby wybrać odpowiednie miejsce, na przykład Warszawę.

Kiedy pomoc podologa staje się niezbędna?

Przed wizytą warto dowiedzieć się, kiedy należy zrekonstruować płytkę paznokcie. Pierwszym przypadkiem jest zabezpieczenie odsłoniętego łożyska paznokcia. Natomiast kolejnymi są prowadzenie terapii, która ma na celu wzrost paznokci oraz leczenie po doznaniu urazu mechanicznego. Warto zaznaczyć, że czas przy tego rodzaju terapii ma olbrzymie znaczenie. Im wcześniej pacjent zdecyduje się na rekonstrukcje, tym szybciej będzie mógł cieszyć się z widocznych efektów.

Jak to będzie wyglądać?

Wartym podkreślenia jest fakt, że nowoczesna technologia jest bardzo pomocna przy leczenie tego typu schorzeń. Dzięki dużemu postępowi medycyny możliwa jest rekonstrukcja płytki paznokcia oraz pozbyciu się wszelkiego rodzaju mankamentów, które wpływały negatywnie na jakość życia. Trzeba zaznaczyć, że prawidłowo przeprowadzona terapia, która będzie polegała na rekonstrukcji i zabezpieczeniu problemowego miejsca, sprawi, że w przyszłości u pacjenta ten problem nie powinien już się pojawić. Będzie to możliwe też dzięki regularnym wizytom kontrolnym u specjalisty oraz odpowiednia pielęgnacja paznokcia. W ten sposób, po pewnym czasie, dawne problemy zostaną rozwiązane i pacjent nie będzie musiał dłużej zamartwiać się zaistniałą sytuacją.

Ile czasu może trwać leczenie?

Każda osoba, która chce poddać się rekonstrukcji płytki paznokcia powinna zdawać sobie sprawę z tego, że jest to proces długotrwały. Normalny proces wzrastania wynosi około roku, dlatego trzeba uzbroić się w cierpliwość i myśleć tylko o tym, jaki efekt czeka na końcu tej drogi. Czas leczenia jest sprawą indywidualną, ponieważ może się zmniejszyć, gdy specjalista wykorzysta specjalne preparaty, które mają na celu przyspieszenie wzrostu i zabezpieczają wrażliwe miejsce przed zakażeniem. Warto też wziąć pod uwagę, jak duża część płytki paznokcia wymaga leczenia. Jeżeli jest to niewielka część, to istnieje możliwość, że wystarczy tylko jedna wizyta u podologa.

Rekonstrukcja paznokcia – Warszawa, Kraków, czy inne miasto?

Inną, równie ważną sprawą jak czas terapii, jest miejsce, gdzie pacjent podda się leczeniu. Warto poszukać jakiegoś specjalistycznego gabinetu w Warszawie. Trzeba przyznać, że w takim miejscu wykorzystywane maszyny i stosowane preparaty będą miały najwyższą jakość. Trzeba też zwrócić uwagę na personel, który w metropolii na pewno ma szanse na większe doświadczenie, które tylko zaprocentuje podczas trwania terapii. Nawet, jeżeli stolica znajduje się setki kilometrów od miejsca zamieszkania osoby, która chce poddać się leczeniu, to trzeba pamiętać, że zdrowie jest najważniejsze i nie można na nim oszczędzać i go lekceważyć.